Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj rano przed jedną z łańcuckich szkół. 35-latka kierująca mazdą, omal nie potrąciła przechodzących przez przejście dla pieszych uczniów. Kobieta ominęła inny pojazd, który zatrzymał się przed pasami aby przepuścić pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 8. Przed oznakowanym przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, aby przepuścić idące do szkoły dzieci. Gdy uczniowie znajdowali się na pasach, kobieta kierująca mazdą ominęła pojazd stojący przed przejściem i z dużą prędkością przejechał obok dzieci.

O całym zdarzeniu jeden z rodziców powiadomił dyrekcję szkoły, która przekazała informację policji. Funkcjonariusze szybko ustali tożsamość kierującej mazdą, którą okazała się 35-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem oraz punktami karnymi.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Zabronione jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, jak również omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się, w celu ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Jednocześnie Policja apeluje do rodziców, którzy samochodami przywożą dzieci do szkoły, aby zatrzymywali pojazdy w miejscach do tego wyznaczonych. Nieprawidłowo parkując, czy zatrzymując samochód przed szkołą, ograniczamy widoczność i utrudniamy ruch zarówno innym kierującym, jak i pieszym. Tym samym stwarzamy zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla dzieci idących do szkoły.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię