Mandat i punkty karne – to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy wczoraj znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z nich stracił również uprawnienie do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu.

Tylko wczoraj policjanci wystawili kilkanaście mandatów za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dla jednego z kierujących kontrola prędkości skończyła się również zatrzymaniem prawa jazdy. 21-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi w miejscowości Korniaktów Południowy jechał oplem z prędkością 115 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Wiosenna aura sprawia, że wielu kierowców zapomina o obowiązujących ograniczeniach prędkości. Pamiętajmy jednak, że w nocy temperatura nadal spada poniżej 0° C i rano jezdnia może być śliska. Policja apeluje o rozwagę. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię