Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 55-letni mieszkańca gminy Żołynia. Mężczyzna w warunkach recydywy dokonał kilku kradzieży oraz włamania na terenie jednej z gmin powiatu łańcuckiego. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do kradzieży oraz włamania doszło w ubiegłym miesiącu na terenie jednej z miejscowości gminy Żołynia. Wśród skradzionych rzeczy były m. in.: kosiarki, piła spalinowa, szlifierka oraz butla gazowa. Sprawca zabierał także kable oraz metalowe elementy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na prawie 3 tys. zł.

Podjęte w sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Żołynia. Mężczyzna już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie, które mężczyzna próbował sprzedać.

Policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Łańcucie o tymczasowy areszt dla 55-latka. Prokurator zgodził się z opinią funkcjonariuszy i skierował wniosek do sądu, który zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W przypadku 55-latka kara ta może wzrosnąć, gdyż przestępstw dokonał w okresie recydywy.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię