– Państwo powinno przychodzić z pomocą samorządom i obywatelom w trudnych sytuacjach – wtedy, gdy samorządy i obywatele znajdują się w potrzebie. Tak czyni rząd Prawa i Sprawiedliwości – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas przekazania promes dla samorządów z województwa podkarpackiego.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 58 samorządowców odebrało dziś promesy na łączną kwotę blisko 77 mln zł. Ze środków rezerwy celowej budżetu państwa „na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym realizację zadań w dorzeczach Odry i górnej Wisły” dla samorządów województwa podkarpackiego zostały przyznane promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej oraz na zadania związane ze stabilizacją osuwisk oraz przeciwdziałaniem ich skutkom.

Na odbudowę infrastruktury komunalnej dla samorządów województwa podkarpackiego została przeznaczona kwota ponad 56 mln zł. Dzięki tym środkom zostaną m.in. wyremontowane drogi, mosty i przepusty. Na zadania związane ze stabilizacją osuwisk oraz przeciwdziałaniem ich skutkom w województwie podkarpackim została przekazana kwota – czytaj więcej

Źródło: MSWiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię