Adwokaci chcą zwiększyć świadomość prawną Polaków i zachęcić ich do korzystania ze swoich porad jeszcze przed podjęciem czynności prawnych. Pomóc ma w tym m.in.portal internetowy AdwokatwKazdymPrzypadku.pl, na którym zamieszczane są informacje i porady dotyczące różnych sytuacji – począwszy od spraw rodzinnych, w tym rozwodów, po umowy z pracodawcą i reklamacje.

Z badań zrealizowanych przez Kantar Public na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej wynika, że 87 proc. Polaków nie widzi potrzeby korzystania z pomocy prawnej. Znaczna część ankietowanych nie wie też, w jakich sytuacjach – poza salą sądową – można zwrócić się o pomoc do adwokata. Problem dostrzegają też m.in. notariusze –  od 9 lat, w każdą ostatnią sobotę listopada, organizują Dzień Otwarty Notariatu, podczas którego udzielają informacji prawnych i przedstawiają szczegółowo wybrane problemy prawne.

Adwokat nie powinien być ostatnią deską ratunku

Naczelna Rada Adwokacka wskazuje, że kampania to odpowiedź na obserwacje z  codziennej praktyki adwokackiej.  – Dla większości Polaków adwokat jest ostatnią deską ratunku, a z jego pomocy korzystamy w ostatniej chwili, czyli na przykład, gdy… – czytaj więcej

Źródło: www.prawo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię