mPojazd to kolejna usługa udostępniona w aplikacji mObywatel. Posiadacze smartfonów mogą ją już instalować na swoje urządzenia bezpłatnie. Odzwierciedla ona dane z dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz informację o aktualnej polisie ubezpieczenia OC.

Aplikacja mObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna, wydawana przez Ministerstwo Cyfryzacji. W jej ramach uruchomiono nową usługę – mPojazd, z której korzystać mogą wszyscy właściciele lub współwłaściciele pojazdów.

 

Kto może korzystać z usługi mPojazd?

Osoby zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd., których dane widnieją w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, mogą skorzystać z dokumentów w telefonie. W aplikacji nie wyświetlą się samochody firmowe, wypożyczone, czy leasingowane.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, przypomina, że od 1 października ubiegłego roku podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ważności polisy OC nie kończy się mandatem. Mimo to wielu kierowców, na wypadek stłuczki lub innego zdarzenia nadal chce mieć pod ręką dane swojego pojazdu. – Idealnym nośnikiem takich informacji jest smartfon, czyli urządzenie, które niemal każdy ma zawsze przy sobie. To jeden z wielu powodów, dla których udostępniliśmy mPojazd – mówi.

Co pokaże usługa mPojazd?

Usługa pokazuje informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu – w tym nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant. Dodatkowo 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia OC, aplikacja pokaże komunikat z przypomnieniem. –

Źródło: www.prawo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię