Policjanci z Łańcuta poszukują sprawcy kradzieży pieniędzy, do której doszło w sobotę na terenie gminy Łańcut. Nieznana domownikom kobieta, pod pretekstem odczynienia uroku, skradła pieniądze oraz biżuterię.

W sobotę nad ranem, na jadą z posesji w gminie Łańcut weszła kobieta o ciemnej karnacji, ubrana w kwiecistą sukienkę oraz kapelusz. Pod błahym pretekstem rozpoczęła rozmowę z domownikami, w trakcie której opowiadała legendy o rzekomych tragediach, jakie wydarzyły się pod dachem tego domu. Uzyskując w ten sposób zaufanie poprosiła domowników o przekazanie kosmyku włosów, kurzego jajka, a także domowych kosztowności, aby odczynić urok. Pieniądze oraz biżuterię kobieta zawinęła w koc i schowała pod łóżkiem, natomiast domownikom poleciła zakopać jajko.

Następnie kobieta szybko opuściła posesje i najprawdopodobniej odjechała z czekającym na nią nieopodal kierowcą. Po jej odejściu okazało się, że w kocu brakuje pieniędzy i kosztowności. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów nieznanych osób. Jeżeli już do tego doszło, należy kontrolować ich zachowanie i cały czas je obserwować. Potencjalni sprawcy podają różne preteksty, aby dostać się do mieszkania. Często są to kobiety, które po wejściu do środka robią dużo zamieszania. Po odwróceniu uwagi, okradają dom i odjeżdżają z czekającym niedaleko kierowcą.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do intencji odwiedzających nas nieznanych osób, należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię