26.7 C
Łańcut
wtorek, 4 Sierpień, 2020
Strona główna O tym się mówi Konsultacje społeczne do Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza

Konsultacje społeczne do Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza

Konsultacje społeczne do Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza

Ministerstwo Środowiska prowadzi prace nad projektem Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza [1]. Uwagi do dokumentu można zgłaszać do 22 lutego 2019 r.

Dyrektywa NEC wprowadziła przepisy, które mają przyczynić się do stopniowego zmniejszania zanieczyszczenia powietrza, opierając się na redukcjach emisji określonych substancji wynikających z przepisów Unii w zakresie ograniczania zanieczyszczeń powietrza u źródła.

Zgodnie z art. 6 dyrektywy NEC każde państwo członkowskie powinno przyjąć i wdrożyć krajowy program ograniczania zanieczyszczenia powietrza (KPOZP), który ma zapewnić wykonywanie przez państwa ich zobowiązań w zakresie redukcji emisji, a także skutecznie przyczynić się do realizacji celów dotyczących jakości powietrza. Program ten ma być okresowo aktualizowany. Dokument ten ma skoordynować działania w zakresie redukcji emisji wynikających z krajowych ram polityki dotyczącej jakości powietrza w powiązaniu z obszarami polityk odnoszących się do rolnictwa, przemysłu czy transportu.

Zapraszamy zainteresowane podmioty do przesyłania swoich stanowisk do projektu Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza (za pomocą dedykowanego formularza uwag), w terminie do 22  lutego 2019 r. na adres poczty elektronicznej kinga.majewska@mos.gov.pl

Dokumenty do pobrania na stronie Ministerstwa Środowiska- kliknij w link: https://www.gov.pl/web/srodowisko/konsultacje-spoleczne-do-krajowego-programu-ograniczania-zanieczyszczenia-powietrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię