Koszykarskie triumfy w wykonaniu Muszynianki Sokoła Łańcut

W drugim starciu nowego rozgrywkowego sezonu, pierwszoligowi gracze w koszykówkę z klubu Muszynianka Sokół Łańcut odnieśli zwycięstwo nad drużyną Astoria Bydgoszcz. Mimo gry na swoim terenie, zwycięstwo nie przyszło im łatwo, zwłaszcza że w składzie brakowało dwóch kluczowych zawodników. Niemniej jednak, Łańcucianie pokazali, że potrafią sprostać wyzwaniu i wygrali mecz rezultatem 86:58.

Przebieg spotkania był dość dynamiczny. Już w pierwszej połowie gospodarze zdobyli przewagę, kończąc ją wynikiem 45:23. W trzeciej kwarcie nadal dominowali, kończąc ją z przewagą 21:14. W ostatniej kwarcie goście zdołali jednak zdobyć więcej punktów, choć tylko o jeden. Mimo absencji dwóch kluczowych graczy: Małgorzaciaka i Kulisa, drużyna pokazała swoją siłę – jak zaakcentował trener Sokoła, Dariusz Kaszowski.

Podczas tego meczu koszykarze Muszynianki Sokoła Łańcut zdołali rzucić aż 13 razy za trzy punkty, co przyczyniło się do ich wyraźnej przewagi, która w pewnym momencie osiągała nawet 30 punktów. Najlepszymi strzelcami byli Bręk z 16 punktami, Faye z 15 i Kaszowski, który zdobył 13 punktów. Z drużyny Astorii najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Kiwilsza, który zdobył 13 punktów.

W nadchodzącą sobotę kibice będą mogli obserwować rywalizację Opteam Resvia, która zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Natomiast drużyna Miasto Szkła będzie gościć na własnym boisku zespół Żak Koszalin.