13.1 C
Łańcut
czwartek, 9 Kwiecień, 2020
Strona główna O tym się mówi Prawo Nie będzie dodatkowych kontroli na budowach

Nie będzie dodatkowych kontroli na budowach

Budowlani związkowcy alarmują, że monterzy instalacji i operatorzy maszyn budowlanych pracują często po 10-12 godzin i ten czas pracy nie jest rekompensowany. Państwowa Inspekcja Pracy i zapewnia, że jej inspektorzy prowadzą intensywne kontrole m.in. czasu pracy osób zatrudnionych na budowach.

Związek Zawodowy „Budowlani” zaapelował do Państwowej Inspekcji Pracy o sprawdzanie przestrzegania przepisów dotyczących czasu pracy na budowach.

– Z informacji napływających do naszego związku wynika, że zarówno pracownicy wykonawczy robót stanu surowego, monterzy instalacji jak i operatorzy maszyn budowlanych pracują znacznie dłużej niż 8 godzin – często 10-12 godz. i że ten dłuższy czas pracy nie jest rekompensowany w wynagrodzeniach w ramach zrównoważonego czasu pracy ani też w formie wypłat za nadgodziny – czytamy w oświadczeniu.

Budowlańcy zwrócili uwagę, że powszechnie znany jest fakt, że pracownicy migracyjni w polskim budownictwie zgadzają się na pracę znacznie dłuższą, niż pozwalają na to przepisy. – Wydłużanie w ten sposób czasu pracy przez pracodawców stanowi nie tylko łamanie prawa, ale też generuje zagrożenia dla bezpieczeństwa na budowach – podkreślili.  – czytaj więcej

Źródło: www.prawo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię