18.6 C
Łańcut
środa, 5 Sierpień, 2020
Strona główna O tym się mówi Nowy sprzęt medyczny w rzeszowskim szpitalu MSWiA

Nowy sprzęt medyczny w rzeszowskim szpitalu MSWiA

Nowy sprzęt medyczny w rzeszowskim szpitalu MSWiA

– Cieszę się, że w rzeszowskim szpitalu MSWiA kierownictwo tworzy nową jakość i podnosi poziom usług medycznych do najwyższego poziomu – powiedział wiceminister Krzysztof Kozłowski podczas uroczystości w SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie, która odbyła się we wtorek 12 lutego. Tamtejszy szpital zakupił, dzięki dotacji MSWiA, nowy sprzęt medyczny oraz zakończył jeden z etapów rozbudowy.

Do użytku pacjentów oddano dzisiaj nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów wraz z centralą intensywnego nadzoru. Zakup został sfinansowany z dotacji MSWiA w wysokości 1 mln zł oraz środków własnych placówki. Aparat USG będzie służył pacjentom w pracowni diagnostycznej, natomiast nowe kardiomonitory, umożliwiające prowadzenie wielofunkcyjnego, klinicznego nadzoru nad stanem chorego, trafią na oddział intensywnej terapii.

– Składam na ręce dyrektora, personelu lekarskiego, pielęgniarskiego, pomocniczego i administracyjnego serdeczne podziękowanie za codzienną ciężką pracę. To wielka radość i duma, że służba zdrowia MSWiA ma tak zaangażowanych pracowników – powiedział wiceszef MSWiA Krzysztof Kozłowski.

Szpital MSWiA w Rzeszowie jest obecnie rozbudowywany. Inwestycja obejmuje budowę bloku operacyjnego i oddziału chirurgicznego wraz z łącznikiem biegnącym do obecnego budynku szpitala. Kosztorysowa kwota tej inwestycji to blisko 74 mln zł finansowanych w 98 proc. z dotacji MSWiA i w 2 proc. ze środków własnych SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie. Rozbudowa szpitala obejmuje również utworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem. Kwota tej części inwestycji to blisko 19,4 mln zł, finansowanych ze środków UE (ponad 12,7 mln zł), MSWiA (blisko 4,4 mln zł), Ministerstwa Zdrowia (ponad 2,2 mln zł) oraz środków własnych placówki. Nowy budynek szpitala w Rzeszowie obecnie jest w stanie surowym. Planowy termin zakończenia inwestycji to 2020 rok.

Szpital planuje również w przyszłości powstanie hybrydowej (kardiologiczno-kardiochirurgicznej) sali operacyjnej. Będzie ona pierwszą tego typu pracownią na terenie województwa podkarpackiego, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt kardiologiczny.

SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie jest jedynym resortowym szpitalem działającym na terenie województwa podkarpackiego. W szpitalu leczy się rocznie ponad 7,5 tys. pacjentów, a w lecznictwie ambulatoryjnym udzielanych jest ok. 160 tys. świadczeń zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię