Bezpieczeństwo i zagrożenia w ruchu drogowym to tematy czterech spotkań policjantów z uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie. Oprócz wysłuchania praktycznych rad w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie przygotowanym przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Control i wygrania bezpłatnego kursu prawa jazdy.
Policjanci łańcuckiej komendy we wtorek oraz w środę odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie. W spotkaniach wzięli udział uczniowie drugich klas liceum, którzy być może już niedługo usiądą po raz pierwszy za kierownicą samochodu. Celem prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych było zwrócenie uwagi młodych ludzi na odpowiedzialność spoczywającą na kierujących pojazdami mechanicznymi oraz na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać na drodze.

Na początku spotkania oficer prasowy łańcuckiej komendy sierż. szt. Wojciech Gruca korzystając z multimedialnej prezentacji przedstawił dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu łańcuckiego w 2018 r. Następnie Funkcjonariusze Ruchu Drogowego omówili najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, wśród których nadal dominuje nadmierna prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów oraz na znaczenie elementów odblaskowych.

W drugiej części spotkania młodzież przystąpiła do konkursu przygotowanego przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Control. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła jedna z uczennic, która w nagrodę otrzymała bezpłatny kurs prawa jazdy w Ośrodku Szkolenia Kierowców Control. Czterech licealistów zajęło ex aequo drugie miejsce, osiem osób natomiast uplasowało się na trzecim. Dla nich również organizator przewidział cenne nagrody.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię