Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego, do którego doszło w środę późnym wieczorem na ul. Armii Krajowej w Łańcucie. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 61–letni mieszkaniec Łańcuta.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 20.20 na drodze krajowej nr 94. Od strony Przeworska w kierunku Rzeszowa pojazdem marki Alfa Romeo jechał 27-letni mieszkaniec Łańcuta. Od strony stadionu przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, w kierunku osiedla Armii Krajowej przechodził natomiast 61-letni mężczyzna. Gdy pieszy znajdował się na prawym pasie jezdni został potącony przez nadjeżdżający samochód.

W wyniku zdarzenia 61-latek trafił do szpitala. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Natomiast badanie stanu trzeźwości u pieszego wykazało prawie 2 promile alkoholu. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Korzystajmy z przejść dla pieszych i nośmy elementy odblaskowe, nawet w terenie zabudowanym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni i damy kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię