Jak czytamy na stronach Ministerstwa, już od czerwca zeszłego roku, działa praktyczny serwis informacyjny Budowlane ABC. Ma on pomóc zainteresowanym w załatwieniu procedur budowlanych. To wskazówki o prawach i obowiązkach inwestorów i uczestników procesu inwestycyjno-budowlanego.

Głównym założeniem portalu jest pokazanie i wyjaśnienie w prosty sposób często trudnych zagadnień i koniecznych działań związanych z budownictwem. Jednym z elementów jest wizualizacja budynku, na której w sposób intuicyjny można sprawdzić jakie procedury wymagane są np. przy zmianie sposobu użytkowania obiektu czy wymianie okien i drzwi. Łącznie na budynku znajduje się 50 aktywnych punktów, pod którymi każdy użytkownik znajdzie odpowiedź na interesujące go kwestie związane z procesem budowlanym.

Przystępna graficzna forma pozwala szybko zorientować się w opisujących budowlane sprawy przepisach i procedurach. Jestem przekonany, że taka wskazówka będzie pomocna dla tych, którzy rozpoczynają remont czy budowę po raz pierwszy, ale też dla tych, którzy chcą dostosować budynek do standardów dostępności korzystając z elektronicznego poradnika uniwersalnego projektowania” – mówi Jerzy Kwieciński minister inwestycji i rozwoju. – czytaj więcej 

Link do portalu –  Budowlane ABC

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię