Jak czytamy na stronach Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w styczniu odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców eksportujących swoje produkty do Niemiec.

1 stycznia 2019 r. weszła w życie niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG), która ma kluczowe znaczenie dla polskich producentów i dystrybutorów (w tym również dla operatorów sklepów internetowych i firm handlujących przez internet), eksportujących produkty do Niemiec.

Ustawa nakłada na wszystkie podmioty wprowadzające produkty do obrotu w Niemczech obowiązek uiszczania opłat za opakowania, a w przypadku opakowań trafiających do prywatnych odbiorców końcowych również rejestracji w Centralnym Rejestrze Opakowań (LUCID). Nieprzestrzeganie nowych regulacji może wiązać się z zakazem sprzedaży produktów do Niemiec lub wysokimi karami pieniężnymi.

W związku z licznymi zapytaniami ze strony polskich firm Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa zorganizowało bezpłatne spotkanie informacyjne. Spotkanie miało miejsce 12 lutego 2019 r. w siedzibie MPiT przy placu Trzech Krzyży. A skierowane było do firm produkcyjnych oraz handlowych.

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię