W województwie podkarpackim powstanie nowy odcinek drogi krajowej nr 77. W uroczystości inauguracji budowy uczestniczył dzisiaj wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Obecnie istniejący odcinek trasy w Stalowej Woli i Nisku biegnie przez obszary zwartej zabudowy mieszkaniowej z licznymi jednopoziomowymi skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych. Ze względu na natężenie ruchu zaliczany jest pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego do odcinków niebezpiecznych.

– Nowa trasa wyprowadzi ruchu tranzytowy poza obszar zabudowy miejskiej , co w konsekwencji wpłynie bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa, stanu środowiska oraz rozwój terenów przyległych – mówił wiceminister Adam Hamryszczak.

W ramach przedsięwzięcia powstanie ponad 15 km jednojezdniowej drogi wraz z infrastrukturą techniczną i budowlami. Dla zapewnienia połączeń lokalnych zbudowane zostaną drogi dojazdowe. Koszt całkowity inwestycji to około 350 milionów złotych. Planowane jest dofinansowanie projektu z programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie realizowane będzie w systemie projektuj i buduj. Nowa droga powstanie do 2021 roku.

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię