Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprasza do udziału w rekrutacji do programu płatnych praktyk zawodowych „LETNIA AKADEMIA MSWiA 2019”. Studenci z całej Polski po raz kolejny mają szansę na zdobycie nowych kompetencji, poszerzenie wiedzy i poznanie zasad funkcjonowania administracji publicznej.

W tym roku odbędą się dwie edycje programu:

  • od 8 lipca 2019 r. do 2 sierpnia 2019 r. – I edycja;
  • od 5 sierpnia 2019 r. do 30 sierpnia 2019 r. – II edycja.

Rekrutacja wyłoni 20 kandydatów do każdej z edycji. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia do 9 czerwca 2019 r. Studenci, którzy zakwalifikują się do programu otrzymają stypendium w wysokości 2500 zł brutto. W zamyśle organizatora są to środki, które pozwolą uczestnikom pokryć koszty pobytu w Warszawie.

Uczestnicy Letniej Akademii MSWiA będą wykonywać konkretne zadania w MSWiA przy wsparciu wykwalifikowanego zespołu, a także odwiedzą inne instytucje, m.in.: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Kancelarię Sejmu, a także jednostki Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Naszą ofertę praktyk kierujemy do studentów z całej Polski, przede wszystkim z mniejszych ośrodków akademickich. Zapraszamy osoby uczące się zwłaszcza na takich kierunkach jak: bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe, administracja, prawo, stosunki międzynarodowe, politologia lub na kierunkach technicznych. Osoba zgłaszająca się do programu musi mieć polskie obywatelstwo, a także w całym okresie objętym praktyką powinna posiadać status studenta (do 30 sierpnia 2019 r. włącznie).

Więcej informacji znajdziesz w zakładce Praca, wolontariat, praktyki i staże.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię