Podwyższenie kar za powierzenie pracy cudzoziemcom wbrew przepisom – przewiduje wstępna wersja dokumentu pt. “Polityka migracyjna Polski”, przygotowanego przez MSWiA. Resort pracy to popiera, bo nielegalne zatrudnienie to nieuczciwa konkurencja. Pracodawcy przestrzegają jednak, że wyższe kary nie zmniejszą szarej strefy i sugerują, by zacząć od uproszczeń w legalizacji pracy obcokrajowców.

Przygotowywany przez MSWiA dokument ma określać kierunki polityki migracyjnej Polski. Ma on stanowić odpowiedź m.in. na potrzeby polityki gospodarczej w zakresie pozyskiwania pracowników cudzoziemskich o odpowiednich kompetencjach dla uzupełniania zasobów ludzkich na rynku pracy. W tym właśnie dokumencie postuluje się m.in. podwyższenie kar za powierzanie pracy cudzoziemcom wbrew przepisom (kary lub grzywny administracyjne).

Za nielegalne zatrudnianie cudzoziemca grozić miałyby grzywny nawet do 30 tys. zł. Tak byłoby m.in. w przypadku powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi nieposiadającemu ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do pobytu na… -czytaj więcej

Źródło: www.prawo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię