Wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie, ułatwienie w zgłaszaniu reklamacji dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, prawo do błędu zakładanie spółek bez utraty statusu rzemieślnika. To najważniejsze zmiany kolejnego pakietu dla firm, przygotowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. We wtorek przyjął je rząd.

Tzw. pakiet przyjazne prawo autorstwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii zakłada kilkadziesiąt punktowych zmian dla przedsiębiorców w ponad 60 ustawach. – Te propozycje powstały w wyniku przeglądu legislacyjnego – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości. – Poprosiliśmy ministerstwa, aby sprawdziły, które przepisy wpływają negatywnie na prowadzenie działalności. Zebraliśmy je i kierujemy do prac legislacyjnych – mówi Emilewicz. I zapewnia, że projekt zostanie uchwalony jeszcze przed jesiennymi wyborami. Odnosi się do wielu różnych branż: od pocztowej, telekomunikacyjnej, lotniczej, energetycznej, hotelarskiej, po usługi płatnicze. Co ma zmienić projekt, ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych – tak brzmi jego pełna nazwa?

Dłuższy termin rozliczania VAT w imporcie

Zdaniem Marka Niedużaka, wiceministra przedsiębiorczości, jedna z ważniejszych propozycji dotyczy wydłużenia terminu rozliczenia VAT w imporcie z 10 do 25 dni. Obecnie wynosi on… – czytaj więcej

Źródło: www.prawo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię