Samorządowcy nie chcą likwidacji nalepki kontrolnej ani wprowadzenia możliwości zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego. Jednocześnie akceptują zniesienie karty pojazdu ze względu na ułatwienia dla obywateli, mimo związanych z tym ubytków w dochodach powiatów i miast na prawach powiatów. Decyzję taką podjęli również dlatego, że likwidacja karty pojazdu nie niesie za sobą żadnych istotnych zagrożeń.

Takie zmiany proponuje rząd (projekt zmian przygotowały wspólnie resorty cyfryzacji i infrastruktury) w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Inaczej jest w przypadku likwidacji nalepki kontrolnej oraz tablic rejestracyjnych. Resort uzasadnia wprowadzenie zmian społecznym oczekiwaniem uproszczeń obecnie obowiązujących procedur, a także ułatwieniami dla obywateli (właścicieli pojazdów, w tym przedsiębiorców) oraz zmniejszeniem w związku z tym odpowiednio zadań i obciążeń administracyjnych dla organów samorządowych.

Z kolei zdaniem samorządowców proponowane zmiany nie upraszczają obecnie obowiązujących procedur, gdyż nalepka kontrola jest wydawana od ręki przy pierwszej wizycie w urzędzie. Nie wprowadza też ułatwień dla obywateli, chyba że uzna się, iż jednorazowe umieszczenie nalepki na szybie jest dużym trudem.

Nalepka przeciwdziała kradzieżom

I przypomnieli, że nalepka kontrolna pojawiła się przed laty, by… – czytaj więcej

Źródło: www.prawo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię