Z inicjatywy Starosty Łańcuckiego Rada Powiatu Łańcuckiego przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia stanowiska, w którym zwróciła się z apelem o rozpoczęcie realizacji budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Łańcut – Szklary w m. Łańcut i Wola Dalsza wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w ramach zadania p.n.: „Budowa DW 877 – łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94”.

Dotychczas istniejące rozwiązania komunikacyjne na DW 877 nie zapewniają w godzinach szczytu płynnego zjazdu z autostrady A4 i powodują wielokilometrowe korki na drodze wojewódzkiej od węzła autostradowego „Łańcut” do ul. Sikorskiego w Łańcucie – Osiedle Trześnik.

Podobnej treści apele zostały przyjęte przez Radę Miasta Łańcuta i Radę Gminy Łańcut. Starosta Łańcucki i Burmistrz Miasta Łańcuta w dniu 7 marca 2019 r. wystosowali wspólnie pismo do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów z prośbą o wsparcie finansowe realizacji tego zadania inwestycyjnego.

Treść pisma i stanowiska w – ZAŁACZNIKU

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Łańcut – TUTAJ

Źródło: Starostwo Powiatowe w Łańcucie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię