14 lipca 2019 r. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Medynia Głogowska gm. Czarna.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnych stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej 881 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w których podróżowało łącznie 5 osób. W wyniku zdarzenia 1 osoba poniosła śmierć a 4 doznało obrażeń.

Działania zadysponowanych zastępów Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionej w pojeździe osoby, udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym, udziale w prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych rozbitych pojazdów. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany.
W działaniach ratowniczych uczestniczyły:  JRG Łańcut, OSP Medynia Głogowska, OSP Zalesie, OSP Medynia Łańcucka, OSP Czarna, Pogotowie Ratunkowe, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policja.

opracowanie: bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut
zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Filip, KP PSP Łańcut

Źródło: PSP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię