W poniedziałek policjanci uruchomią stały punkt kontroli autokarów

Od poniedziałku przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu policjanci uruchomią stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt działać będzie w dni robocze do piątku 14 czerwca w godzinach od 6 do 9.

Autokary będzie można sprawdzać od najbliższego poniedziałku. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie. Kontrole prowadzić będą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6 do 9.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – nr telefonu 17 858 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

źródło: KMP Rzeszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię