Łańcuccy policjanci zatrzymali młodych mężczyzn, którzy włamywali się do nowo budowanych bloków na terenie miasta. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu łańcuckiego – 18-latek oraz 16-latek. Teraz za kradzież z włamaniem oraz niszczenie mienia odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego włamania doszło końcem ubiegłego roku. Sprawcy za pomocą łomu wyważyli drzwi wejściowe i dostali się do środka nowo budowanego bloku. Następnie, z jednego z pomieszczeń ukradli kamerę, a w innych popisali sprayem ściany. W podobny sposób doszło do kolejnych włamań. Tylko podczas jednego z nich straty skradzionego i uszkodzonego mienia oszacowano na prawie 2 tys. złotych.

Na miejscu włamań policjanci ujawnili i zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania włamywaczy oraz odzyskania części skradzionego mienia. Sprawcami okazali się młodzi mieszkańcy powiatu łańcuckiego: 18-latek i 16-latek.

Wobec starszego z mężczyzn Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem oraz niszczenie mienia grozi mu do 10 lat więzienia. Młodszy za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię