Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Łańcuccy policjanci odwiedzają szkoły i przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Policja rokrocznie podejmuje działania, które mają poprawić stan bezpieczeństwa w rejonie szkół. Działania takie rozpoczynają się jeszcze podczas wakacji, kiedy funkcjonariusze sprawdzają prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń zabezpieczających na drogach w rejonach szkół na terenie powiatu łańcuckiego.

Ponadto początkiem września policjanci w porozumieniu z dyrektorami szkół podstawowych przeprowadzą spotkania z dziećmi klas I, II i III na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz prowadzą praktyczną naukę przekraczania jezdni dla uczniów klas pierwszych.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie jest jedynym tematem, który w czasie spotykań z dziećmi poruszają łańcuccy policjanci. Funkcjonariusze przypominają najmłodszym o zasadach zachowania w nagłych sytuacjach, takich jak wypadek czy atak psa. Ostrzegają również przed ufnością w stosunku do obcych.

Źródło: KPP Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię