W dniu 31 maja 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom powiatu leżajskiego 24 letniemu Kamilowi W. o czyny z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. i art. 279 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. oraz 33 letniemu Krzysztofowi R. o czyny z art. 279 § 1 k.k. i art. 240 § 1 k.k. Wobec podejrzanych  stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 18 września 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku został poinformowany przez Mirosława G.właściciela mieszkania w bloku przy ul. Staszica w Leżajsku, że w wersalce znajdują się zwłoki 52 letniego Zbigniewa K.

W trakcie śledztwa ustalono, że  Kamil W. podczas libacji alkoholowej w nocy 16 września 2018 r. zadał pokrzywdzonemu kilkadziesiąt dźgnięć 9-cio centymetrowym nożem, w tym głównie w okolice nóg i ud, a także zadał cięcia twarzy i głowy oraz ranę kłutą klatki piersiowej, która poprzez żebra uszkodziła lewe płuco. Zadane rany skutkowały wykrwawieniem się pokrzywdzonego, a w konsekwencji doprowadziły do jego śmierci. Ciało zmarłego Kamil W. i Krzysztof R. schowali w wersalce.

Rano około godziny 8 – 9 rano Kamil W. i Krzysztof R. udali się do mieszkania pokrzywdzonego, skąd zabrali należące do niego przedmioty o wartości około 4 000 zł oraz pieniądze w kwocie co najmniej 9000 zł. Drzwi do mieszkania otworzyli za pomocą kluczy należących do zmarłego. Za skradzione pieniądze oskarżeni sfinansowali 3 dniowy pobyt w ekskluzywnym hotelu w Rzeszowie, wykonanie tatuaży, zakupili markową odzież i alkohol.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych czynów.

Obaj oskarżeni byli uprzednio wielokrotnie karani w tym za kradzieże i rozboje.

Kamilowi W. grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie pozbawienie wolności, zaś Krzysztofowi R. kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy

Źródło: PO Rzeszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę umieścić swój komentarz
Proszę umieścić swoje imię